Pennisetum advena Tiny Tails beste nieuwigheid jongerendag
Foto boven: Bas Hoogeveen (links) uit Hazerswoude-Dorp, winnaar van de beste nieuwigheid, deed zelf ook mee aan de jongerendag.
KVBC-secretaris Marion Lijmbach en Mark Houtman legden op de jongerendag bij Edens Plants & Creations het keuringswerk uit van de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen. Zodoende leerden de jongeren de waarde kennen van vernieuwing in het sortiment.
Sierwaarde, nieuwheidswaarde en marktpotentie
De jongeren mochten ook zelf keuren. Zes nieuwigheden die de KVBC op afgelopen Plantarium|Groen-Direkt had gekeurd, werden beoordeeld op sierwaarde, nieuwheidswaarde en marktpotentie: Astilbe Mighty Max, Chamaecyparis lawsoniana ’Edengra 23’, Hydrangea paniculata Gardenlights Littlelight, Molinia caerulea ’Banshee’, Pennisetum advena Tiny Tails en Prunus laurocerasus On Fire.
De Pennisetum gekweekt door Hoogeveen Plants behaalde de meeste punten van de jongeren en daarmee de titel ’Beste nieuwigheid van de Landelijke Jongerendag Boomkwekerij 2025’. De nieuwigheid, die opvallend donkerrood blad heeft, onderhoudsarm en droogtebestendig is, won goud op Plantarium|Groen-Direkt.
Arno Engels