Inzet robots en subsidieregeling
In de enquête wordt bijvoorbeeld gevraagd of je momenteel gebruikmaakt van een robot op je bedrijf? Welke overwegingen spelen daarbij een rol? Welke keuzes heb je gemaakt, en welke rol spelen bedrijfsadviseurs hierbij?
De enquête-resultaten helpen LVVN beter te begrijpen wat ondernemers nodig hebben in de begeleiding rondom robotisering. Dit kan bijvoorbeeld leiden tot een betere aansluiting van wensen en vragen uit de praktijk, en/of tot een gerichtere opleiding van bedrijfsadviseurs.
Deelname aan de enquête is anoniem, klik hier om ‘em in te vullen.
Vraag nu subsidie aan voor robotisering
Vanaf 11 november 2025 tot 7 januari 2026 kun je subsidie aanvragen voor digitalisering en robotisering in de land- en tuinbouw. Totaalbudget is €10,47 miljoen. De subsidie is bedoeld voor samenwerkingsverbanden; zo'n verband bestaat uit minimaal één kweker/boer/tuinder en één of meer andere deelnemers. Bijvoorbeeld een technologie-ontwikkelaar, kennisinstelling of keten- of brancheorganisatie. Lees meer bij RVO.
Vakorganisaties: robotisering is cruciaal
Robotisering is cruciaal voor de Nederlandse land- en tuinbouwsector. Zonder versnelling in robotisering (en digitale innovatie) dreigt de sector zijn toppositie in duurzame productie te verliezen, zo waarschuwt LTO Nederland in een manifest dat afgelopen maandag op vakbeurs Agritechnica was ondertekend door LTO en andere vakorganisaties in productie en techniek.