Gymnocladus dioica Boom van het Jaar 2026
Bron: Ketura Sikken (De Boomkwekerij), foto: M. van den Oever
Liefst 312 kwekers, handelaren en professionele gebruikers brachten de afgelopen weken hun stem uit op de drie genomineerde bomen: Nyssa sylvatica, Gymnocladus dioica en Phellodendron amurense. Gymnocladus dioica (doodsbeenderenboom) kreeg 200 stemmen, 64% van het totaal.
De ‘Boom van het Jaar 2026’ zal, inclusief de twee andere genomineerde bomen, op een poster worden afgebeeld die via de vakbladen De Boomkwekerij en Tuin+Landschap wordt verspreid.
Het bestuur van de LTO Cultuurgroep Laan-, Bos– en Parkbomen heeft als thema voor de uitverkiezing gekozen voor ‘Ongekende bomen’. Dat zijn bomen die we niet zo veel zien in bijvoorbeeld stedelijke omgeving of in parken, maar die het eigenlijk wel verdienen om meer aangeplant te worden. Vanwege hun fraaie uiterlijk, maar ook vanwege hun eigenschappen en gebruikswaarde.