Geef kandidaten op voor hittebestendige 'Boom van het Jaar 2027'
Zoals voorgaande jaren wordt de ‘Boom van het Jaar’ inclusief twee genomineerde bomen op een poster afgedrukt die via de vakbladen De Boomkwekerij en Tuin en Landschap wordt verspreid. Met deze promotie wordt de verkoop van die bomen een zet gegeven.
De LTO Cultuurgroep voor Laan-, Bos- en parkbomen roept kwekers, handelaren en professionele gebruikers op om bomen voor de ‘Boom van het Jaar 2027’ die passen bij het thema ‘Hittebestendig’ aan te dragen: dit zijn soorten die bestand zijn tegen de gevolgen van oplopende temperaturen.
Een belangrijke voorwaarde is dat de bomen voldoende vanuit de Nederlandse boomkwekerij voorhanden zijn. Ook wordt bij de beoordeling gekeken of de boom gezond groeit, niet alleen in Nederland maar ook in landen die voor Nederlandse kwekers belangrijke exportmarkten zijn.
Kandidaten indienen uiterlijk 23 september
Het indienen van kandidaat-bomen kan tot en met 23 september 2026, door een mailtje te sturen naar secretaris Erik-Lutein Nijsingh: elnijsingh@lto.nl. In dit mailtje geeft u aan waarom u vindt dat deze boom in aanmerking komt voor de nominatie en het liefst voegt u een foto van de boom toe.
Uit de kandidaat-bomen zal een deskundige jury drie bomen selecteren, waaruit de lezers van de vakbladen De Boomkwekerij en Tuin en Landschap de ‘Boom van het Jaar 2027’ kunnen kiezen.