Enorme GLB korting en regeldruk: ga mee naar Brussel
Copa Cogeca, de Europese koepel van landbouworganisaties waar LTO lid van is, organiseert op donderdag 18 december een grootschalige agrarische actie in Brussel.
Er staat veel namelijk veel op het spel voor boeren, tuinders en kwekers in heel Europa: er dreigen enorme kortingen op het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB, liefst 24% voor Nederland) en de regeldruk vanuit Brussel blijft enorm. Het GLB is ook voor de boomkwekerij interessant.
Daarom trekken duizenden agrariërs uit de hele EU naar Brussel met drie oproepen:
- Behoud de begroting van het GLB;
- Zorg voor minder regeldruk vanuit EU-wetgeving door aanpassing van onder andere de Nitraatrichtlijn en de Natuurherstelwet;
- Zorg voor eerlijke concurrentie in handelsafspraken met landen buiten de EU.
LTO doet ook mee aan de actie. Sluit aan en meld je bij je regio:
Deelname inclusief reistijd zal de hele dag in beslag nemen. Afhankelijk van de hoeveelheid deelnemers zal geschikt vervoer worden geregeld.